O projektu

Naším cílem je tvořit udržitelnou neziskovou platformu pro sdílení sousedského know-how a zkušeností. Chceme, aby byla veřejně dostupná všem, kteří mají zájem rozvíjet své sousedské vztahy.

Rádi bychom se inspirovali příběhy úspěšných sousedských iniciativ a vybudovali podpůrnou síť lektorů, odborníků i zkušených hybatelů. 

Rádi bychom společně pořádali semináře a besedy, kde budeme moci sdílet zkušenosti, propojovat a podporovat se navzájem a učit se užitečné komunitní dovednosti.

A ještě máme pár dalších nápadů :) 

Chcete tvořit Sousedit s námi?

Moc rádi přivítáme další spolu-tvůrce do našeho týmu.
Aktuálně hledáme především nadšence pro:

  • vytváření rozhovorů s inspirativními sousedy (textových nebo i video/audio)
  • organizace seminářů a besed
  • sbírání osvědčených tipů a nástrojů, jak začít oživovat sousedství
  • vyhledávání nových odborníků a rozšiřování sítě lektorů
  • vytváření inspirativních newsletterů (1x měsíčně) a sdílení obsahu na sociální sítě

Můžete nás kontaktovat na email
vojta@rodinavklidu.cz 

Lidé

Vojta Rybář

Jmenuju se Vojta a před 3 lety jsme založili neformální sousedský spolek v naší ulici na Praze 7. V rámci této skupiny si navzájem pomáháme, půjčujeme věci, seznamujeme se nebo pořádáme akce. Jsem členem spolkového bezobalového obchodu Obživa .

Moc rád s Vámi budu sdílet naše zkušenosti a inspirativní příklady odjinud, doporučím užitečné kontakty nebo pomůžu najít řešení pro Vaší konkrétní situaci. 

rybarvojtech@gmail.com

Aneta Janíčková

Jsem Aneta a do projektu Sousedit mě přivedla úvaha o tom, že žijeme od ostatních lidí hodně odcizeně a chtěla jsem to změnit, nejdříve sama u sebe. Před rokem jsme se nastěhovali do jiné části Prahy, kde nikoho neznám a není tak vybavená jako adresa našeho předchozího bydliště a potřeba ‘sousedit’ o to vzrostla. Proto jsem založila Sobínský spolek Želetická. V současné době se jako máma starám na plný úvazek o své dvě děti.